Decoupage – zastosowanie farb akrylowych

Niedawno zainteresowałam się ciekawymi technikami rękodzieła. Miałam nadzieję, że samodzielnie uda mi się stworzyć jakieś piękne przedmioty. Najbardziej zależało mi na tym, aby znaleźć taką technikę, która pozwala na wykonywanie rzeczy, które są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Dosyć szybko znalazłam coś, co mi się spodobało – decoupage. Technika ta pozwala nie tylko na tworzenie ozdób czy kartek okolicznościowych, ale również pudełek czy szkatułek.

Farby akrylowe przydatne w decoupage

farby akrylowe do decoupage w tubceBardzo podobają mi się ręcznie ozdabiane przedmioty, ponieważ charakteryzują się oryginalnym stylem i przyciągają wzrok. Rękodzieło pozwala na tworzenie takich rzeczy, które w pełni odpowiadają naszym upodobaniom estetycznym. Zdecydowałam się zacząć swoją przygodę z decoupage od zaopatrzenia się w najpotrzebniejsze rzeczy. Sporo ciekawych materiałów już miałam, ale brakowało mi różnorodnych papierów i kilku drobniejszych elementów, które przydadzą się przy ozdabianiu pudełek. Do tego kupiłam jeszcze farby akrylowe do decoupage w tubce. Zastanawiałam się, jaki zestaw powinnam kupić, aby najlepiej się w tej technice sprawdził. Zapoznałam się z zastosowaniem różnych rodzajów farb i postanowiłam wybrać akrylowe. Ich największą zaletą jest to, że doskonale nadają się do malowania po różnych powierzchniach. W decoupage wykorzystuje się najczęściej różne papiery oraz drewno, ale zdarzają się również elementy metalowe. Zależało mi więc na tym, aby znaleźć takie farby, które doskonale sprawdzą się w każdym z tych przypadków. Udało mi się znaleźć komplet zawierający w sobie ciekawe kolory, które od razu mi się spodobały. Przedmioty ozdobione z wykorzystaniem techniki decoupage mogą mieć bardzo różnorodną estetykę, dzięki czemu możemy stworzyć przedmioty w różnych stylach.

Decoupage spodobał mi się już od pierwszej chwili. Jest to bardzo rozbudowana technika, dzięki której mogą powstać niebanalne przedmioty. Zdecydowałam się na początku na ozdobienie pudełek. Dzięki temu mogą się one stać oryginalnymi szkatułkami na biżuterię. Musiałam jednak zaopatrzyć się w dobre farby, które najlepiej sprawdziłyby się w moich projektach. Podczas ozdabiania pudełek wykorzystuję elementy wykonane z różnych materiałów, a farby akrylowe dobrze sprawdzają się na każdym z nich.