Czyszczenie i mycie elewacji

Każdy budynek, zwłaszcza jeśli nie jest nowy, wymaga od czasu do czasu różnych prac konserwacyjnych. Jedną z takowych jest czyszczenie, które ma na celu usunąć z zewnętrznych partii budynku różnego rodzaju osady i brud. Mimo iż praca ta nie należy do najłatwiejszych – w Trójmieście łatwo jest znaleźć ekipę wyspecjalizowaną w tej pracy.

Kompleksowe czyszczenie elewacji

mycie elewacji gdyniaWszystkie budowle wymagają gruntownych prac konserwacyjnych, w tym przede wszystkim mycia. Wydawać by się mogło, że budynek jest sukcesywnie obmywany przy każdej większej ulewie, ale nic bardziej mylnego. Deszcze to woda o wysokiej zawartości kwasu, który może uszkadzać strukturę zewnętrzną budynku. Poza tym, długotrwałe narażenie elewacji na wilgoć może powodować jej zagrzybienie – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z terenem o wysokim stopniu wilgotności – np. nad morzem. Jeśli chodzi o mycie elewacji gdynia jest miastem o wysokim popycie na takie usługi i bez problemu znajdziemy tam szereg firm zajmujących się tego typu pracą. Do czyszczenia elewacji, czyli ścian i dachów budynku stosowane są specjalne preparaty i środki chemiczne, mające na celu zabić ewentualne chorobotwórcze grzyby i drobnoustroje, a także wyeliminować z ich powierzchni szkodliwe kwasy. Sam proces mycia odbywa się przy użyciu sprzętu na wyciągach, a więc uwzględnione są też prace na wysokości. Wyszkolone osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia są transportowane dźwigami i chwytane uprzężami na najwyższe piętra, by umyć szyby, ściany czy dachy budynków. W ramach doczyszczania wodą – stosowane są wysokociśnieniowe pompy, które skutecznie usuną z powierzchni szklanych nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Jeśli zdecydujemy się na usługę profesjonalistów w trójmieście, na pewno będziemy mieli do czynienia z doświadczoną ekipą fachowców, ponieważ z uwagi na podmokły teren wykonują oni czynności często i wiedzą, co robić w trudnych warunkach pogodowych, jak choćby sztormy.