Czy warto zdecydować się na basen kryty?

Posiadanie przydomowego basenu jeszcze do niedawna wydawało się nieosiągalnym marzeniem większości Polaków. Błędnie sądzono, że zbiornik wodny przy domu jest wymysłem wyłącznie najbogatszej części ludności. Współcześnie okazuje się jednak, że budowa przydomowego basenu wcale nie musi być tak trudna i kosztowna, jak dotychczas uważano.

Zalety basenów przydomowych krytych

baseny przydomowe kryteW okresie letnim w ogrodach wielu domów można dostrzec dmuchane baseny dziecięce. Jest to świetna forma rozrywki dla najmłodszych, a także doskonała metoda orzeźwienia podczas upalnych dni. Niewielkie rozmiary tych basenów powodują jednak, że nadają się one wyłącznie do zabaw najmniejszych dzieci. Nieco częściej są kupowane obecnie baseny stelażowe oraz rozporowe. Występują one w nieco większych rozmiarach, dzięki czemu mogą przynieść ochłodę całej rodzinie. Niestety baseny te mogą służyć jedynie latem, w okresie zimowym zaś muszą być zwinięte i schowane. W przeciwnym wypadku zniszczą się i nie będą nadawały się do użytku w kolejnym sezonie. O wiele lepszą opcją są baseny przydomowe kryte. Wkopywane w ziemię zbiorniki wodne wyglądają przede wszystkim dużo bardziej estetycznie niż stelażowe, a ponadto są o wiele bardziej praktyczne. Choć wykopanie basenu wymaga nieco więcej pracy i wysiłku niż rozstawienie basenu stelażowego czy dmuchanego, należy pamiętać, że jest to praca jednorazowa. Basen sezonowy należy rozkładać i składać każdego roku, natomiast z basenu przydomowego krytego można cieszyć się cały rok. W okresie jesienno-zimowym wystarczy zadbać o odpowiednie ogrzewanie wody, by nie zamarzała, a kąpiele w niej były przyjemne. Odpowiednie krycie basenu odizoluje od zimna, pozwalając cieszyć się kąpielą nawet podczas śnieżnych i mroźnych zim. 

Otoczony szkłem lub innym przezroczystym materiałem basen będzie wspaniałym miejscem na spędzanie zimowych wieczorów. Odpowiednia izolacja oraz dodatkowa grzałka do wody zapewnią ciepłą i przyjemną kąpiel wśród zaśnieżonego ogrodu. Baseny kryte cieszą się coraz większą popularnością dzięki ich niewysokiej cenie, a ich wykonanie trwa nie więcej niż dwa tygodnie.