Chciałam legalnie zatrudnić Ukraińca

Prowadzę od kilku lat własne przedsiębiorstwo. Ze względu na jego rozwój zdecydowałam się wkroczyć na rynek międzynarodowy. Na początek zdecydowałam, że otworzę oddział mojej firmy na Ukrainie. W związku z tym potrzebowałam Ukraińca do pracy, który mógłby mi załatwiać kontrakty handlowe i dogadywałby się z ukraińskimi dostawcami. Sęk w tym, że nie mogłam nikogo znaleźć już dłuższy czas. W większości, kiedy dawałam ogłoszenie o pracę, zgłaszały się do mnie osoby, które były tutaj nielegalnie i nie interesowała ich praca na umowie.

Jak legalnie zatrudnić Ukraińca do firmy?

gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy legalniePożaliłam się mojej koleżance, że już dawno mogłabym rozpocząć kolejny etap rozwoju firmy, ale nie mogę znaleźć takiego pracownika, zwyczajnie nie mam pojęcia gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy legalnie. Okazało się, że ona sama była niedawno w takiej sytuacji i znalazła takich pracowników w agencji pracy. Wbrew pozorom takie agencje nie skupiają się tylko i wyłącznie na nisko kwalifikowanych pracownikach, bez znajomości języka, którzy szukają pracy dorywczej. Tego typu agencje współpracują również z doświadczonymi i renomowanymi pracownikami, którzy zwyczajnie chcą się wybić na rynku międzynarodowym, a najprościej to zrobić przez agencję, jeśli nie ma się żadnych kontaktów w danym kraju. Zdecydowałam się skorzystać z jej rady i udałam się do agencji, którą mi ona poleciła. Było to bardzo prestiżowe miejsce, które posiadało dużą bazę klientów, dlatego bez problemu znalazłam tak takiego pracownika, który przebywał w naszym kraju legalnie, posiadał ważną wizę pracowniczą i pozwolenie na pobyt, a przy tym był on odpowiednio wykwalifikowany na stanowisko na którym chciałam go zatrudnić. Najważniejsze było dla mnie to, że agencja zajmowała się podpisywaniem z nim umowy, a ja nie musiałam płacić prowizji za znalezienie pracownika. Byłam bardzo zadowolona.

Cieszę się, że skorzystałam z takiego rozwiązania, ponieważ było ono dla mnie bardzo korzystne. W ten sposób można naprawdę bardzo łatwo i szybko znaleźć pracownika z Ukrainy do pracy w naszym kraju. To bardzo opłacalne pod względem ekonomicznym, a przy tym ułatwia proces rekrutacji, ponieważ agencja dba o to, aby zgłaszały się do mnie tylko i wyłącznie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko.