Boksy magazynowe dla mieszkających w blokach

Mieszkając w domu jednorodzinnym ma się dużo miejsca na składowanie wszystkich rzeczy, których nie używa się na co dzień. Można je trzymać w piwnicy, garażu albo na strychu. Rowery, nieużywane meble czy sprzęt elektroniczny – to wszystko można przechowywać w przeznaczonych do tego miejscach. Co jednak zrobić gdy mieszka się w bloku i do dyspozycji ma się jedynie niewielką komórkę lokatorską? Można skorzystać z boksów magazynowych, które wynajmuje się za stałą miesięczną opłatą.

Ile kosztuje wynajem boksów magazynowych?

sprawdzone boksy magazynowe - gdańskJuż dawno temu zorientowano się, że mieszkańcy wielkich blokowisk i nowoczesnych osiedli potrzebują dodatkowego miejsca do magazynowania wszystkich swoich rzeczy. Magazyny na wynajem za oceanem funkcjonują z powodzeniem już od blisko stu lat. W naszym kraju pojawiły się dopiero dekadę temu, ale to właśnie dzisiaj jest ten czas, w którym cieszą się największą popularnością. Wszystko dlatego, że od dekady w Polsce na potęgę buduje się nowe osiedla mieszkaniowe. Na takich osiedlach mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie małą komórkę lokatorską i miejsce parkingowe w garażu podziemnym. I dlatego właśnie mieszkańcy większości polskich miast mają możliwość skorzystania z nowoczesnych magazynów z przestrzenią do wynajęcia. W dużym mieście praktycznie każdy może wynająć sprawdzone boksy magazynowe – Gdańsk jest tego świetnym przykładem. W Gdańsku od wielu lat funkcjonują boksy, z których mieszkańcy osiedli korzystają coraz częściej i coraz chętniej. A ile kosztuje taki luksus? Stała miesięczna opłata w większości przypadków wynosi około dwustu złotych. W tej cenie mamy kilka metrów kwadratowych magazynu na wyłączność oraz jego pełną ochronę w postaci zamontowanego monitoringu. Jest to więc najbezpieczniejszy i bardzo często jedyny sposób na przechowywanie swoich zbędnych na co dzień rzeczy.

Z miejsca magazynowego do wynajęcia skorzystać może każdy. Firmy oferujące boksy magazynowe na wynajem kierują swoją ofertę zarówno do firm jak i klientów indywidualnych. W takich boksów najczęściej korzystają właściciele mieszkań w blokach. Niektórzy deweloperzy zorientowali się, że taki boks magazynowy może być świetnym dodatkiem przy sprzedaży mieszkania i oferują takie udogodnienie gratis dla kupujących ich nieruchomości.