Blu ray dla współczesnego kinomaniaka

Każdy z nas ma zapewne wśród swoich znajomych przynajmniej jednego konesera kina. Jednak nie każdy z nich tak samo podchodzi do kwestii kinematografii. Niektórzy oglądają dany film tylko raz w życiu i to wystarcza im do wyrobienia sobie opinii na temat danej produkcji. Inni wnikliwie analizują sposób kreacji świata oraz postaci, wsłuchują się w dialogi i tak wiele razy oglądają niektóre fragmenty, że znają je na pamięć z dokładnością co do sekundy.

Dla kolekcjonerów filmów

filmy blu rayAktualnie dostęp do wszelkich produkcji filmowych jest bardzo prosty. Wiele materiałów bez problemu możemy znaleźć w Internecie. Jednak jeszcze wielu spośród nas pamięta kasety VHS, specjalne urządzenia, które służyły do ich odtwarzania oraz wypożyczalnie wspomnianych kaset. Dla młodszych pokoleń coś takiego jest nie do wyobrażenia. Wydaje im się, że miało to miejsce w jakichś zamierzchłych czasach. Kiedy nastała era płyt CD i DVD świat niemalże oszalał. Nowe nośniki były i wiele mniejsze od swoich poprzedników i jednocześnie trwalsze. Wiele czasopism dołączało do poszczególnych numerów płyty z filmami, grami i serialami. Posiadanie ich było nie lada frajdą. Aktualnie nośnikami danych są pendrive’y lub przenośne dyski, które pozwalają na gromadzenie sporych ilości danych. Jednak płyta, która ma w sobie coś archaicznego nadal cieszy się popularnością. Tyle, że teraz znajdują się na nich filmy blu ray, które pozwalają na kosztowanie kina w najwyższej możliwej jakości.

Kolekcjonerzy, którzy raczą swoich znajomych fragmentami dialogów filmowych nadal mają się dobrze. Z tym, że dzisiaj słuchają ich w towarzystwie obrazu o bardzo wysokiej jakości, który pozwala niemalże znaleźć się wewnątrz akcji. Teraz to nagrania blu ray dołącza się do wszelakich magazynów. Historia się powtarza, tylko rozgrywa się na wyższym szczeblu.