Biznes – sztuczne kwiaty

W roku 2017, czyli mniej więcej trzy lata temu zakład pracy w którym dotychczas pracowałam został zlikwidowany, dlatego też musiałam podjąć odpowiednie kroki w celu znalezienie mojej pracy. Szukałam stosunkowo długo, aż w końcu postanowiłam założyć własną działalność gospodarczą. Było to poniekąd rozwinięcie mojego zajęcia dodatkowego.

Hurtownie sztucznych kwiatów

sztuczne kwiaty hurtownia onlinePomyślałam, że zostanę kwiaciarką ponieważ bardzo dobrze znam ten rynek i od lat się w nim obracam. Swego czasu zrobiłam również duży kurs florystyczny w bardzo elitarne szkole. Bardzo łatwo udało mi się znaleźć wielce profesjonalnych dostawców żywych kwiatów, jednakże z tymi sztucznymi był mały kłopot. Dlatego też w ramach rozbudowy mojej jednoosobowej działalności gospodarczej postanowiłam stworzyć również drugi, oddzielny biznes – sztuczne kwiaty hurtownia online. Najlepszym miejsce do sprzedawania kwiatów wydawał mi się właśnie internet. Zmówiłam usługi programistyczne, dzięki którym powstał mój własny sklep. Dodatkowo wprowadziłam tam takie usługi jak poczta kwiatowa, tutaj raczej królowały kwiaty żywe. Jeżeli chodzi o te sztuczne to zamawiałam je głównie u dalekowschodnich producentów, ze względu na bardzo niską oferowaną przez nich cenę. Na polskich rynka cena moich sztucznych kwiatów była pięciokrotnie wyższa, z tego względu był to bardzo opłacalny biznes. Największe obroty osiągaliśmy w październiku z wiadomych przyczyn. Moje kwiaty były kupowane przez przedsiębiorców w celu tworzenia wiązanek na groby. Sama także zajmowałam się tworzeniem i sprzedażą wiązanek.

Mój biznes związany z hurtownią sztucznych kwiatów sprowadzanych z dalekiego wschodu był bardzo dobry i wielce trafny. Z roku na rok podwajam swoje zarobki, a zamówienia idą już w dziesiątkach kontenerów. Wynajęłam też bardzo duże magazyny dla mojej hurtowni.