Bezpieczna praca na wysokości

Większość wypadków podczas pracy wynika z braków w przeszkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także z rutyny. Pracując w niebezpiecznych warunkach powinniśmy być wyposażeni we wszystko co pozwoli nam zniwelować ryzyko wystąpienia wypadku, a także musimy skupiać się na swojej pracy, ponieważ chwila nieuwagi może mieć opłakane skutki.

Zabezpieczenie przed upadkiem przy pomocy szelek

szelki bezpieczeństwaNiektóre zawody są niebezpieczniejsze od innych. Do grupy zawodów szczególnie niebezpiecznych możemy zaliczyć wszystkie te, gdzie pracuje się na znacznych wysokościach. Chwila nieuwagi może mieć opłakane skutki, właśnie dlatego powinniśmy stosować wszystkie środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim musimy posiadać kask i szelki bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem pracy, każdego dnia rano, musimy sprawdzić w jakim stanie jest nasz sprzęt, wszelkiego rodzaju ubytki i uszkodzenia trzeba od razu zgłaszać, po to aby wymienić sprzęt na w stu procentach sprawny. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić szelkom, ponieważ to one nam nie pozwalają spaść z wysokości. Szelki wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, które wytrzymują bardzo dużo obciążenia zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Ważne jest to, aby ich poprawnie używać, jeśli będziemy stosować się do wszystkich zasad, to nie ma prawa nam się nic stać. Szelki są tak skonstruowane, aby nie utrudniać pracy, nie ograniczać ruchów, a jednocześnie zapewniać nam ochronę przed upadkiem z wysokości.

Za dobrej klasy szelki zapłacimy około dwustu pięćdziesięciu złotych. Ważne jest to aby wybierać szelki dobre jakościowo, które posiadają wszystkie niezbędne atesty, ponieważ tylko wtedy możemy czuć się w stu procentach bezpieczni pracując na wysokości. Warto korzystać ze sprawdzonych producentów.